Tanıtım Yazısı Fiyatları

tanıtım yazısı fiyatları ne kadar

Tanıtım yazısı nedir?

Tanıtım yazısı, web sitelerini başka sitelerde tanıtma ve genellikle bu metinlerin içerisindeki bir ya da bir kaç kelimeden link verilmesi ile reklamı yapılan siteye backlink sağlama amaçlı metindir. Özellikle, Türkçe site sahiplerinin başka sitelere link vermek konusunda pek istekli olmamaları nedeniyle ücret karşılığında tanıtım yazısı yayınlatmak son dönemde oldukça popüler bir yöntem olmuştur. Yazımızın başlığı her ne kadar tanıtım yazısı fiyatları olsa da aslında söz konusu olan bir hizmettir ve hizmetin fiyatı değil ücreti olur. Bu nedenle “tanıtım yazısı ücretleri” demek doğru olacaktır.

Tanıtım Yazısı Ücretleri Ne Kadar? Nasıl Belirlenir?

Tanıtım yazısı yayınlatma ücretlerini etkileyen pek çok faktör vardır. Yayıncı sitenin yaşı, google news kaydı, marka bilinirliği, alexa sıralaması, domain otoritesi, google’da indekslenmiş sayfa sayısı, alanında otorite kabul edilmesi ve hatta kullandığı yazılımın hazır ya da özel kodlanmış olması bile fiyat üzerinde etkilidir.

Tanıtım yazısı fiyatları konusunda belirli bir kural ya da sınırlamalar olmasa da genellikle tek bir tanıtım yazısı yayını söz konusu olduğunda ücretin 100 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Bu ücret ulusal çapta bilinen büyük sitelerde binlerce liraya kadar çıkabilmektedir. Tanıtım yazısı satışı konusunda faaliyet gösteren ajans ya da kişiler, bazen birden fazla web sitesinde yazı yayınlanma hizmeti yani “tanıtım yazısı paketleri” de satabilmektedir. Bunların fiyatları genellikle, tek tek alıma göre daha avantajlı olabilmektedir.

Bir cevap yazın