İnternette Firma Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde neredeyse hemen her firma internette de var olma arzusundadır. Hatta artık sadece internette olmak da yetmemekte… Firmalar, arama motorlarında yapılan ilgili aramalarda üst sıralarda, hatta birinci sırada çıkarak daha sitelerine daha fazla ziyaretçi almak, dolayısı ile daha fazla iş ve ciro yapmak için tam anlamıyla bir yarış halindeler. Bu yarışta öne çıkmak için yapılan faaliyetlere en kısa ve öz şekilde SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) diyoruz. Ancak bu yazımızda size, seo dışında bir web sitesini internette tanıtmak için yapılabilecek çalışmalardan bahsedeceğiz.

Sanal ortamda firmanızı tanıtmak için yapabileceklerinizi izmirfirmalari.com.tr olarak bir liste haline getirdik.

1- Firmanızın sosyal medya hesaplarını hemen oluşturun. Facebook, Foursquare, Instagram hesaplarınız mutlaka olmalı. Bu sitelerde oluşturacağınız profil sayfalarından web sitenize mutlaka link verin. Açıklama gerektiren kısımlarda detaylı ve özenli yazılarla firmanız hakkında bilgi verin. Bu kurumsal hesaplarda kişisel paylaşımlar yapmaktan kaçının. Gerek duyarsanız bir sosyal medya uzmanından yardım alın.

2- Web sitenizde bir blog bölümü mutlaka olsun. Satışını yaptığınız ürünler ve sağladığınız hizmetlerle ilgili detaylı ve ilgi çekici yazılar yazın. Bunları sosyal medyada açtığınız kurumsal sayfalarda paylaşın.

3- Müşterilerinizden izin alarak e-posta listesi oluşturun. Yeni hizmet, ürün ya da kampanyalarınızı e-posta listeniz aracılığı ile duyurun. Kesinlikle spam e-posta göndermeyin. Göndereceğiniz e-postaların çok sık olmamasına dikkat edin. Mail gönderiminde, içeriğinde ve ilgili diğer konularda yasal her şeyin düzenlemelere uygun olduğundan mutlaka emin olun.

4- Müşterilerinizin internet ortamında firmanızı tavsiye etmesini sağlayacak kampanya ve çekilişler düzenleyin.

5- Basın bülteni hazırlayın ya da imkanınız yoksa hazırlatın ve medyaya dağıtılmasını sağlayın. Basın bülteni bilgi veren, faydalı bir içeriğe sahipse medyada, haber sitelerinde haberinize yer verilme ihtimali artacaktır. Bu da firmanızın, markanızın tanınmasına olumlu katkı sağlar.

6- Şirketinizi firma rehberi sitelere ekleyin.

Bir cevap yazın