Dizin sitelerine kayıt SEO için önemli mi?

Backlink paketlerinin olmazsa olmazlarındandır dizin sitelerine kayıt . Kimi bir, kimi üç, kimi beş, kimi de onlarca dizin sitesine kayıt vadeder. Peki dizin sitelerine kayıt gerçekten önemli ya da gerekli mi?

Amaç web siteniz için backlink edinmek olduğundan seçici davranmakta yarar var. Daha sonra sitenizin zarar görmemesi için bu oldukça önemli.

Sitenizi eklemek için sizden link isteyen, banner yayınlamanızı talep eden dizin sitelerinden uzak durun.

Link ekleme konusunda seçici olmayan, yetişkin v.b siteleri linkleyen dizinlere siz sitenizi eklemeyin!

Aşırıya kaçıp çok fazla dizine kayıt yapmayın. Sitenizi dizinlere kaydederken haftada bir kaç günden fazla ekleme yapmayın.

Sürekli dizin kaydı yapmayın. Arada başka backlink edinme yöntemlerini de kullanın ( forum tanıtımı, firma rehberlerine kayıt, tanıtım yazısı yayınlatma vb )

Sitenizi ekleyeceğiniz dizinlerin DA ( Domain Authority / Domain Otoritesi ) ve Spam Score ( Spam Skoru ) değerlerini kontrol edin. DA ve PA değerleri yüksek siteleri tercih edin ancak Spam skoru yüksek sitelere ekleme yapmaktan kaçının.

Sitenizi hangi dizin sitesine eklerseniz ekleyin, sitenize en uygun kategoriye eklemeye dikkat edin.

Bir dizine site eklerken eğer açıklama yazabiliyorsanız düzgün ve mantıklı bir cümle ile kaydedin. Açıklama kısmını anahtar kelimelerle doldurmayın. Her bir dizine kayıtta birbirinin tamamen aynısı açıklama kullanmayın.

Sitenizin dili Türkçe ise sadece Türkçe dizinlere ekleme yapmanız mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın