Blog Tanıtımı Nasıl Yapılır?

blog tanıtımı nasıl yapılır

Blog sitemi nasıl tanıtırım? Nasıl daha geniş kitlelerin sitemi ziyaret etmesini sağlarım? diyorsanız bu konuda yapabileceklerinizi içeren önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Blogunuza düzenli olarak içerik ekleyin. Yazı ekleme sıklığınız: Günde bir, gün aşırı, haftada iki kez de olabilir bu elbette size kalmış ancak önemli olan bunu istikrarlı şekilde sürdürebilmektir.
  2. Mümkün olduğunca detaylı içerikler hazırlamaya özen gösterin. Blog yazılarınızı görseller ve mümkün olduğunda grafiklerle desteklemeyi ihmal etmeyin.
  3. Blog yazılarınızın imla kurallarına uyup uymadığını, yeterince anlaşılır, kolayca okunabilir olduğuna emin olun. Bunun için yazılarınızı hazırladıktan sonra en az bir kez okuyun. Mümkünse başka birinden de bunu yapmasını rica edin.
  4. Sosyal medya hesaplarınız yoksa mutlaka oluşturun. Yeni içeriklerinizi sosyal medyada paylaşın.
  5. Tercihen alanınızla ilgili web sitelerinde tanıtım yazısı yayınlatın. Blogunuzu anlatan ve sitenize link sağlayan tanıtım yazıları bilgi verici, ilgi çekici şekilde hazırlandıklarında yeni ziyaretçiler sağlamada oldukça etkili olabilirler.
  6. Farklı web sitelerinde, “konuk yazarlık” yaparak da kendi blogunuzun bilinirliğini arttırabilirsiniz.
  7. Son olarak bir Youtube kanalı açıp, blogunuzdaki içerikleri video haline getirerek yayınlayabilirsiniz. Videolarınızın altındaki açıklama kısmına, ilgili yazınızın olduğu blog sayfasının linkini eklemeyi unutmayın. Aynı zamanda, Youtube kanalınızın “hakkında” kısmına da blogunuz hakkında bir kaç cümle bilgiyi ve link ekleyerek potansiyel ziyaretçileri sitenize çekme şansı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın