Yeni araba alana hediye ne alınır?

Yeni araba alan birine, arabasında kullanabileceği, işine yarayacak güzel bir hediye olarak sizce ne alınabilir?

Günümüzde, özgürce seyahat etmek, şehir içinde ve şehir dışında konforlu şekilde yol almak isteyen hemen herkes imkan bulduğunda araba almayı tercih etmekte. Yeni araba satın alan bir arkadaşınıza ya da aile bireyine alabileceğiniz hediye fikirlerini sizin için liste haline getirdik…

Yeni araba alana hayırlı olsun hediyesi ne alınır?

1- Oto kokusu: Küçük ama işlevsel bir hediye. Özellikle de araç sahibinin sevdiği tip bir kokuya ya da şekle sahip ise daha fazla beğenilebilecektir. Örneğin çam kokusu ve çam ağacı şekli yerine limon kokusu yayan veya tenis topu şeklinde oto kokusu… gibi

2- Anahtarlık: Kişiye özel oto anahtarlığı hoş bir hediye olabilir.

3- Oto cam gölgeliği: Özellikle arka koltuklarda oturanların güneşli havalarda aşırı güneş ışığından rahatsız olmamaları için arka yan camlara takılmak üzere tercihen iki adet alınıp hediye edilebilir.

4- Oto Koltuk Minderi: Özellikle uzun süre araç kullananlar ve rahatına düşkün olanlar için oto koltuk minderi / ortopedik bel yastığı çok yerinde bir hediye olacaktır.

5- Araç içi telefon tutucu: Sürüş güvenliğinden ödün vermemek için şoförün araba kullanırken cep telefonunu elde tutması önemlidir. Bunun için kullanılabilecek bir araç içi telefon tutucu işlevsel bir hediye olacaktır.

6- İlk yardım seti: (Henüz almamış olduğuna eminseniz) ilk yardım çantası, yangın söndürücü alabilirsiniz. Bunlar bir arabanın olmazsa olmazlarındandır.

7- Seyahat battaniyesi: Soğuk bölgelerde yaşayanların ya da sürekli seyahat etme durumu olanların arabalarında mutlaka bulunması gereken, güzel bir hediye olacaktır.

Ayrıca:

Dikiz aynasına asılabilecek boyut ve nitelikte bir aksesuar ya da oto kokusu

Araç sahibinin beğendiği müzik türüne ya da sanatçıya ait CD,

Çocuk ya da çocuklar varsa; Araç içi koltuk arkası tablet tutucu

Kalabalık aileler için koltuk arkası düzenleyici,

İsme özel ruhsat kabı,

Oto kılıfı,

Evcil hayvanı olanlar için: Evcil hayvan araç koltuk kılıfı ve kedi-köpek için kullanabilen emniyet kemeri,

( Çakmaktan güç alan ) araç içi şarj cihazı, yeterli uzunlukta USB şarj kablosu,

Aracı alan kişi aksesuar seviyorsa, düşük maliyetle arabayı güzelleştirecek malzemeler alınabilir. Mesela beyaz plaka ışığı, ayna altı ışığı, üstünde isminin yazacağı bir pleksi plakalık

hediye olarak tercih edilebilir.

Bir cevap yazın