Mikro Site nedir?

Mikro siteler genellikle bir ürünün, bir kampanyanın tanıtımı için yapılan tek ya da bir kaç sayfadan oluşan sitelerdir. Amaç ürünün ya da kampanyanın bilgilerini firmanın web sitesi içindeki karmaşadan uzak, özel bir şekilde yapmaktır.

Mikro siteler için web adresi genellikle tanıtımı yapılacak ürünün adı ile birebir olacak şekilde alınır. Örneğin: urununismi.com gibi.

Bazen bir firma tanıtımı için de mikro site kullanılabilir. Aslına bakarsanız pek çok firmanın web sitesinde yer alan bilgiler tek sayfada yayınlanabilecek kadar azdır. Her sayfada bir kaç satır bilgi yayınlamak yerine mümkünse bunları tek bir sayfada güzel bir tasarım eşliğinde ziyaretçiye sunmak hem kullanıcı deneyimi açısından hem de arama sonuçlarında iyi sıralarda yer almak için olumlu etki sağlayabilir.

Mikro Site Maliyeti

Mikro sitelerde yayınlanan bilgiler genellikle sıkça değişen türden değildir. Bu sebeple dinamik yapıda olmaları şart değildir. Statik olarak da hazırlanabilirler. Bu açıdan dinamik sitelere göre daha ekonomik oldukları söylenebilir.

Bir cevap yazın