Hangi Araba Markası Hangi Ülkenin?

Araba endüstrisi dünya çapında büyük bir endüstridir ve birçok farklı marka ve üretici bulunmaktadır. İşte en popüler araba markalarının hangi ülkelerde üretildiği hakkında bazı bilgiler:

 1. Toyota – Japonya: Toyota, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Japonya’da bulunmaktadır. Toyota, dünya çapında 27 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 2. Volkswagen – Almanya: Volkswagen, Almanya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Wolfsburg’da bulunmaktadır. Volkswagen, dünya çapında 14 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 3. Ford – ABD: Ford, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Michigan’da bulunmaktadır. Ford, dünya çapında 62 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 4. Honda – Japonya: Honda, Japonya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Tokyo’da bulunmaktadır. Honda, dünya çapında 35 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 5. General Motors – ABD: General Motors, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Michigan’da bulunmaktadır. General Motors, dünya çapında 35 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 6. Mercedes-Benz – Almanya: Mercedes-Benz, Almanya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Stuttgart’ta bulunmaktadır. Mercedes-Benz, dünya çapında 28 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 7. Nissan – Japonya: Nissan, Japonya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Yokohama’da bulunmaktadır. Nissan, dünya çapında 20 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 8. BMW – Almanya: BMW, Almanya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Münih’te bulunmaktadır. BMW, dünya çapında 15 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 9. Hyundai – Güney Kore: Hyundai, Güney Kore’nin en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Seul’de bulunmaktadır. Hyundai, dünya çapında 10 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 10. Renault – Fransa: Renault, Fransa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Paris’te bulunmaktadır. Renault, dünya çapında 37 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 11. Kia – Güney Kore: Kia, Güney Kore’nin en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Seul’de bulunmaktadır. Kia, dünya çapında 8 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 12. Fiat – İtalya: Fiat, İtalya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Torino’da bulunmaktadır. Fiat, dünya çapında 11 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 13. Peugeot – Fransa: Peugeot, Fransa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Paris’te bulunmaktadır. Peugeot, dünya çapında 10 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 14. Mazda – Japonya: Mazda, Japonya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Hiroshima’da bulunmaktadır. Mazda, dünya çapında 14 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.
 15. Chevrolet – ABD: Chevrolet, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük otomobil üreticilerinden biridir ve merkezi Michigan’da bulunmaktadır. Chevrolet, dünya çapında 4 ülkede üretim tesisleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın